Dance Festival 2021

dance_2021_web.png.jpg

Srdečně zveme všechny příznivce umění na nový ročník multižánrového projektu DANCE FESTIVAL TRUTNOV 2021. Pevně věříme, že festival proběhne, a nepřerušíme tak zavedenou tradici setkávání na půdě trutnovské ZUŠky a Společenského centra UFFO, které ve spolupráci se z.s. Studio tento projekt již po jedenácté organizuje.

Hlavním záměrem festivalu je nabídnout široké veřejnosti a amatérským umělcům možnost, aby rozšířili své dovednosti a obzory ve vybraných uměleckých oblastech s profesionálními lektory z oblasti tance, divadla, novocirkusových disciplín a vybraných výtvarných technik.

 Festivalu se může zúčastnit jakýkoliv zájemce z řad veřejnosti a to dvěma způsoby:

  1. INTERNÍ ČÁST FESTIVALU – je určena pro všechny, kdo se chtějí intenzivně ponořit do vybraných uměleckých aktivit pod vedením profesionálních lektorů v průměru šest hodin denně během celého festivalu od 8. do 16. července 2021. Přihlášení účastníci budou součástí závěrečného představení na téma Cesta do fantazie v divadle UFFO v pátek 16. července od 17:00 hodin. Účast na všech lekcích je po přihlášení závazná. Během těchto 9 dnů vzniká závěrečná performance a jednotlivé dny/lekce na sebe navazují.
  2. JEDNORÁZOVÉ VEČERNÍ LEKCE – v průběhu festivalu budou probíhat otevřené lekce pro zájemce z řad veřejnosti. Tyto lekce na sebe nenavazují, zájemci si mohou jednorázově vyzkoušet zvolenou disciplínu/techniku dle stanoveného harmonogramu. Na lekce je nutné přihlásit se předem, kapacita každé lekce je omezena.

JAK SE NA FESTIVAL PŘIHLÁSIT DO INTERNÍ ČÁSTI?

Je to jednoduché – pokud ses rozhodl/a absolvovat celý intenzivní tvůrčí proces festivalu, je ti více než 13 let, a máš za sebou alespoň základní zkušenosti v oblasti scénického či výtvarného umění, pak si níže přečti podmínky účasti, seznam se s jakými lektory budeš letos spolupracovat, vyplň nejpozději do 15. 6. 2021 přihlášku (nejlépe však obratem, kapacita interní části je pro taneční i výtvarnou sekci omezena), a vyčkej na potvrzení ze strany organizátorů.

JAK SE ÚČASTNIT JEDNORÁZOVÝCH LEKCÍ?

 Na jednorázové otevřené lekce se přihlásíš e-mailem na dance.festival@seznam.cz, kam uvedeš svoje jméno a příjmení a vybranou lekci. Harmonogram lekcí bude uveřejněn na konci května 2021.

 


 

HARMONOGRAM JEDNORÁZOVÝCH LEKCÍ PRO VEŘEJNOST

 

čtvrtek 8. července 18:30 – 19:30 hodin
DANCE YOUR LIFE

lekce pro veřejnost bude otvírat možnosti naší tanečnosti, naslouchání rytmu, necháme se inspirovat hudbou k naší vlastní kreativitě, ozdobíme náš pohybový slovník, a užijeme si roztančenou hodinu, kde osvobodíme své prožívání toho, kým jsem ve fyzickém těle. Lektor: KÁTIKA TALAVAŠKOVÁ, lekce probíhá v přízemí ZUŠ

 

pátek 9. července 18:30 – 20:30 hodin
RUTINA A PŘEDSTAVIVOST

tato lekce pro veřejnost se dotkne základních kreslířských technik pod vedením známého výtvarníka JIŘÍHO GRUSE, lekce probíhá v 2. patře ZUŠ

 

sobota 10. července 18:30 – 19:30 hodin
CONTEMPORARY EXPRESSION

tato lekce bude zaměřená na současný tanec vycházející z technik Limón, floorwork, jazz či Gaga. Tento taneční styl je dále obohacen o vlastní tvorbu tanečníků vyplývající z improvizace a o prvky bodydrummingu. 

Lektor: PETRA SLAVÍKOVÁ, lekce probíhá v přízemí ZUŠ

 

neděle 11. července 18:30 – 20:30 hodin
MODELOVÁNÍ A SCÉNOGRAFIE

při této lekci si účastníci vyzkouší práci scénografa při přípravě masek. Bude se modelovat s netradičními materiály pod vedením PAULINY SKAVOVÉ, lekce probíhá v 2. patře ZUŠ

 

pondělí 12. července 18:30 – 19:30 hodin
ZÁVĚSNÁ AKROBACIE

lekce bude zaměřená na základy akrobacie na šálách a hrazdách. Připravte si svaly, odvahu a chuť létat (a také pohodlné oblečení, ideálně přiléhající tělu, např. dlouhé legíny). Lektor: VERONIKA SMOLKOVÁ, lekce probíhá na jevišti UFFA

 

úterý 13. července 18:30 – 20:00 hodin
ANIMAČNÍ TVORBA

účastníci se seznámí se základními postupy animačních technik a vyzkouší si jaké to je rozhýbat obraz pod vedením JANA ERBENA, lekce probíhá v 2. patře ZUŠ

 

středa 14. července 18:30 – 19:30 hodin
WAACKING

lekce nabitá technikou streetového stylu, který u nás není až tak známý. Je to ženské, dynamické a velmi taneční. Přijďte vyzkoušet pod vedením ELIŠKY SOUKUPOVÉ, lekce probíhá v přízemí ZUŠ

 

 

Na jednotlivé lekce je nutné se předem přihlásit na dance.festival@seznam.cz.
Do e-mailu uveďte svoje jméno a příjmení, vybranou lekci a telefon.
Cena taneční lekce: 100 Kč, cena výtvarné lekce: 200 Kč.

 


 

INTERNÍ ČÁST FESTIVALU PRO TANEČNÍKY

Eliška Soukupová / WAACKING a AUTORSKÁ DIVADELNÍ TVORBA

01.jpg


Eliška Soukupová je tanečnice, moderátorka a vystudovaná herečka. Jako interpretka má za sebou zkušenosti v divadle (Na Zábradlí, Hybernia, ND Brno, Moravskoslezské div.Olomouc,...), je spoluautorkou divadelního představení Neobitchejné/í (Venuše ve Švehlovce), je jednou za tří zakladatelek dívčího punkového divadelního souboru MASO KRŮTÍ, choreografkou (soutěžní formace, módní přehlídky, divadlo v Českých Budějovicích,...), moderátorkou (rádio, živé akce, vernisáže, výstavy, přednášky), tanečnicí (vzdělává se, učí a zúčastňuje se tanečních lekcí i soutěží u nás i po světě). Její hybnou silou je kreativita a vášeň. Před nástupem pandemie stihla odpremiérovat taneční představení "Hungy hearts" v choreografii Evy Urbanové, spolu s Václavem Kunešem dělala taneční supervizi sólovému představení Kamily Mottlové "Hikikomori" a natočila film "Zrcadla ve tmě" v režii Šimona Holého, ve kterém hrála a tančila druhou hlavní ženskou roli a celý ho choreografovala. Na film se můžete těšit v kinech na podzim roku 2021.

Na festivalu Eliška povede lekce streetového stylu WAACKING a hereckou dílnu AUTORSKÁ DIVADELNÍ TVORBA. Její lekce jsou charakteristické dynamickým, spontánním projevem, kde si tanečníci vyzkouší mnoho nového. Eliška dokáže alchymicky kombinovat herectví s tancem a svou charizmatickou osobností dovést interprety k jejich vlastní autenticitě.

 

Petra Slavíková / CONTEMPORARY EXPRESSION

02.jpg

Své prvotní zkušenosti s moderním scénickým tancem a baletem získala v ZUŠ v Dobrušce, kde navštěvovala taneční obor až do svých 17 let. Vystudovala soukromou konzervatoř Taneční centrum Praha se zaměřením na pedagogiku tance a magisterský obor Obecné antropologie na Humanitní fakultě v Praze (UK), přičemž se ve své diplomové práci zabývala výzkumem neverbální komunikace skrze současný a společenský tanec. Při studiu na VŠ byla členkou tanečního souboru Impuls Praha, věnovala se tai-chi pod vedením MgA. Lenky Kolářové a na studijním pobytu v Kodani měla možnost navštěvovat lekce contemporary v dánském tanečním studiu Sceneindgangen Copenhagen. Od roku 2009-2014 působila ve STUDIU Nové scény – Lidé v pohybu v Praze, kde se věnovala současnému tanci (především technice floorwork a Gaga) pod vedením Milana Odstrčila a Nataši Novotné ze 420People. Dále působila v tanečním studiu Stream of Dance v Praze jako lektorka contemporary, baletu, muzikálového tance a street dance a vystupovala v muzikálu Antoinetta – královna Francie v divadle Hybernia  (2014-2017). Navíc je maminkou dvou krásných dcer, které jsou pro ni inspirací v tanci i v životě.

CONTEMPORARY EXPRESSION je zaměřené na současný tanec vycházející z technik Limón, floorwork, jazz či Gaga. Důraz je kladen především na výraz a přirozený prožitek tanečníka s uvědoměním si svého těla. Tento taneční styl je dále obohacen o vlastní tvorbu tanečníků vyplývající z improvizace a o prvky bodydrummingu. Budeme společně tvořit, experimentovat s vlastním tělem a posouvat naše hranice představivosti.

 

Veronika Smolková / PÁROVÁ AKROBACIE a TANEC VE VZDUCHU

03.jpg


Veronika Smolková je artistka, herečka a tanečnice. Vystudovala Katedru nonverbálního divadla na pražské HAMU. Během studia se seznámila s různými směry nonverbálního a fyzického divadla, přes pantomimu, klaunérii až po nový cirkus, kterému se rozhodla naplno věnovat. V rámci stáže Erasmus jela na rok studovat cirkus do Finska na Turku Academy of Applied Sciences (obor circus in performing arts). Tam získala nejen technický základ pro různé cirkusové disciplíny, ale také pedagogickou praxi. Veronika již několik let pracuje jako lektorka závěsné a párové akrobacie v Cirqueonu, centru pro nový cirkus v Praze, a v KD Mlejn. Pro její tvorbu je typické propojování artistiky (především závěsné a párové akrobacie) s fyzickým divadlem do silných divadelních metafor. Veronika je zakládající členkou novocirkusového uskupení Collective Momentum (představení Pokoj, Boreal Normosis). Dále působí v cirkusovém duu Cirkus TeTy (představení Husí krky, Narušení, Voyerky), spolupracuje s uskupením FyzioArt (Hnízdo na nitkách, Uzel) a vystupuje jako akrobatka v muzikálu Tarzan (Divadlo Hybernia).

Veronika povede lekce TANEC VE VZDUCHU a PÁROVÁ AKROBACIE. Letošní téma Cesta do fantazie bude inspirovat práci během lekcí novocirkusových technik, které se tentokrát více propojí s fyzickým divadlem a volnou tvorbou. Inspiraci a podněty pro tvorbu budeme čerpat i venku v přírodě. To vše může nastartovat nekonečnou nit fantazie a přetvořit se ve spontánní autentický pohyb. Během lekcí se zaměříme také na fyzické herectví a rozvíjení individuálního pohybového slovníku. Třetím a neméně důležitým cílem lekcí bude osvojení si akrobatických dovedností jak na zemi, tak i ve vzduchu. Závěsná akrobacie vyžaduje poměrně náročný fyzický trénink a průpravu, proto tyto lekce budou určeny hlavně těm, kteří svou fyzickou kondici chtějí posunout o kus kupředu (nepodceňte však vaši osobní fyzickou přípravu na festival).

 

Kátika Talavašková / REŽIE a KREATIVITA V TANCI

04.jpg


Kátika je jednou z hlavních zakladatelek a organizátorek Dance festivalu Trutnov. Vystudovala taneční pedagogiku na konzervatoři TCP, Mediální a komunikační studia obor Jazyková a literární kultura na Pedagogické fakultě a stále se aktivně vzdělává v mnoha různých oborech formou tuzemských i zahraničních workshopů a stáží. Od roku 2001 se aktivně věnovala jako umělecký pedagog a interpret pořádání nespočtu projektů, workshopů s českými i zahraničními lektory, vlastní autorské tvorbě. V trutnovské ZUŠ působila až do roku 2019 jako umělecký pedagog a kromě pravidelné výuky, mezioborové spolupráce v několika celoškolních projektech, se podílela na založení několika tanečních souborů (Truedance, SIX, YOU CAN DANCE, MovingPoint), s nimiž se jako choreografka i interpretka pravidelně účastnila celostátních přehlídek scénického tance. V roce 2019 debutovala jako režisérka s jevištní performance PURE při mezinárodním festivale Cirkuff. Nyní se věnuje vlastním on line projektům a autorské tvorbě. Založila umělecký portál JEVIŠTĚ (FB group JEVIŠTĚ), kde na základě spolupráce s dalšími umělci otevírá možnosti vzájemné spolupráce, pravidelně publikuje short dance movies a aktivně se věnuje tématu multipotenciality (nejen) v umění.

V letošním roce kromě role organizátora, režiséra a dramaturga představení provede účastníky workshopem KREATIVITA V TANCI. Tyto lekce budou zaměřené na autorské spolupráci mezi jednotlivými účastníky, otevření se naší vlastní tvořivé síle a jejímu využití v praxi. Kreativita je velmi důležitá součást každého z nás, když jí dokážeme naslouchat a aktivně s ní pracovat, získáme kromě osobní sebedůvěry také velký kredit do našeho dalšího života v mnoha jeho rovinách.

 


 

PODMÍNKY ÚČASTI NA INTERNÍ TANEČNÍ ČÁSTI FESTIVALU

  • interní část festivalu je určena pro všechny zájemce o scénické taneční umění od věku 13 let se středně pokročilými tanečními zkušenostmi (žáci tanečních oborů ZUŠ, členové tanečních souborů, tanečníci)
  • přihlášení účastníci pracují v průběhu celého festivalu ve spolupráci s lektory na jevištní performance na téma Cesta do fantazie v předem daném denním harmonogramu (ten bude zaslán přijatým účastníkům festivalu spolu s dalšími informacemi po uzávěrce přihlášek)
  • přihlášením se účastník zavazuje k účasti na všech lekcích v průběhu všech dnů festivalu – jednotlivé lekce na sebe navazují a směrují k prezentaci performance, kde má každý účastník svou důležitou roli
  • účastníci podávají přihlášku do taneční části jako celku – nevolíte jednotlivé techniky nebo lektory, festival je koncipován tak, aby všichni účastníci zažili každého z lektorů
  • předpokládáme samostatnost a zodpovědné chování všech přihlášených účastníků!!! Všem do věku 18 let je v průběhu festivalu zajištěn pedagogický dohled.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK PRO ROK 2021: 3 500 Kč

  • stáhněte si a vyplňte přihlášku, odešlete ji obratem na adresu dance.festival@seznam.cz
  • uhraďte účastnický poplatek nejpozději do 30. června 2021
  • uzávěrka přihlášek je 15. června 2021 (neotálejte však s přihlášením a platbou, kapacita festivalu je omezená, o vašem přihlášení rozhoduje datum odeslání přihlášky a uhrazení poplatku)
  • bude-li festival z důvodu nařízení vlády o zákazu hromadných akcí zrušen, bude vám poplatek v plné výši vrácen

PŘIHLÁŠKA TANEC

pdf prihlaska_tanec_2021.pdf

ČÍSLO ÚČTU: 180574641/0300 variabilní symbol - datum narození (ddmmrr), do zprávy pro příjemce uveďte svoje jméno

UBYTOVÁNÍ: pro účastníky, kteří nemají bydliště v Trutnově či blízkém okolí, jsme v předchozích letech poskytovali ubytování v prostorách ZUŠ za symbolický poplatek 500 Kč. V tuto chvíli bohužel nevíme, zda bude možné  prostory školy využít k ubytování.  Máte- li o ubytování zájem, uveďte tuto skutečnost do přihlášky, a o podmínkách ubytování vás budeme po uzávěrce přihlášek informovat. Děkujeme za pochopení.

 


 

INTERNÍ ČÁST FESTIVALU PRO ZÁJEMCE O VÝTVARNÉ TECHNIKY

Lektoři výtvarných dílen

 

Paulina Skavová / MODELOVÁNÍ a SCÉNOGRAFIE

05.jpg


Paulina Skavová absolvovala gymnázium v Trutnově (1991-1995) a dva roky na Střední průmyslové škole kamenické a sochařské v Hořicích (1995-1997). Při přijímacích zkouškách na Akademii výtvarných umění v Praze si ji vybral do svého ateliéru profesor Karel Nepraš, u kterého studovala až do jeho smrti (2002). V roce 2001 obdržela ateliérovou cenu AVU a roku 2002 Cenu Jany Rybářové, FondazioneEuropea Margherita[1], Itálie. Roku 1999 absolvovala studijní pobyt programu Erasmus v Helsinkách, roku 2002 stipendium v Egon Schiele Art Centrum v Českém Krumlově. Studia dokončila v ateliéru intermediální tvorby Milana Knížáka roku 2003.

Roku 2003 získala státní švýcarské stipendium a absolvovala postgraduální studia na HochschulefürGestaltungund Kunst Luzern (2003-2004)[2]. V letech 2004-2005 byla asistentkou v grafické škole prof. Vladimíra Kokolii na AVU. Rok 2008 strávila na studijním pobytu v Acapulcu v Mexiku.

Díky nadstandardním jazykovým schopnostem si sochařka na studium vydělávala průvodcovstvím ve špitále v Kuksu a měla možnost zblízka prostudovat slavnou sbírku barokních soch Matyáše Bernarda Brauna, jejich scéničnost, teatrálnost, výraz, důraz na detaily a popisnost. Kromě toho zde důvěrně poznala barokní lékárnu a v knihovně prostudovala staré recepty i písemnosti spojené s Řádem sv. Huberta.

Od roku 2010 byla kurátorkou výstav ve Společenském centru UFFO v Trutnově. Žije a pracuje v Novosedlech u Písku a na odlévání soch do bronzu spolupracuje již od roku 1998 s uměleckou slévárnou v Horní Kalné. Společná práce s Jiřím Sozanským ji přivedla k boxu, kterým se inspirovala při tvorbě boxerek nebo portrétu boxera Mika Tysona. Volný čas tráví také jízdou na koni a příležitostnou sportovní střelbou, které se profesně věnuje její manžel Petr Zvolánek. Od roku 2021 pracuje pro Alšovu jihočeskou galerii

Náplní letošního workshopu Pauliny bude práce zasahující do scénografie. S účastníky bude vytvářet na základě scénáře masky, které budou hrát v představení.

 

Jiří Grus / RUTINA a PŘEDSTAVIVOST

05.jpg


Komiksový výtvarník a scenárista, malíř, ilustrátor, absolvent ateliéru klasické malby na AVU. V letech 2000-2001 obdržel českou cenu pro nejlepšího komiksového kreslíře a ve stejné době získal i tři ocenění na Mezinárodním festivalu komiksu v polské Lodži. V letech 2007, 2008 obdržel komiksovou cenu Muriel za autorskou sérii Voleman. Držitel ceny Slow Comics Best Fanzine Award 2010 za komiks Voleman (Monza-Itálie). Jako ilustrátor spolupracuje pravidelně s nakladatelstvím Karolinum. Ilustroval tituly-Bylo nás pět Karla Poláčka, Rozmarné léto Vladislava Vančury, Klapzubovu jedenáctku Eduarda Basse, cyklus povídek Velitelem města Bugulmy Jaroslava Haška, Myši Natálie Mooshabrové Ladislava Fukse, sbírku povídek Bohumila Hrabala Rukovět pábitelského učně a nově i prózu Boží duha Ladislava Durycha. V roce 2016 vyšlo rozsáhlé komiksové album Drak nikdy nespí scénáristů G. Babana a V. Maška, které je novodobou adaptací trutnovské dračí legendy o vzniku města.V současné době pracuje na ilustracích pro stínadelskou trilogii J. Foglara, kterou vydává nakladatelství Albatros. Jiří Grus žije a tvoří v Trutnově, kde roce 2019 obdržel Kulturní cenu města Trutnova.

Účastníci se seznámí se základními kreslířskými a malířskými technikami (kresba tužkou, uhlem,  malba olejem, akrylem) a jejich významem pro rozvíjení představivosti. Dále budou pracovat s klasickými disciplínami-portrétem, pohybovkou, zátiším. Ověří si, jak se při procesu dívání a zaznamenávání skutečnosti ukládají formy, tvary a linie do paměti, a jakým způsobem je možné tento rutinní proces využít ve vlastní volné tvorbě.

 

Jan Erben / ANIMAČNÍ TVORBA

07.jpg

Jan Erben je absolventem Gymnázium Trutnov (2004 - 2008). Následně vystudoval učitelství pro střední školy v aprobační kombinaci Výtvarná tvorba / Biologie na Pedagogické fakultě v Hradci Králové. V roce 2011 ukončil bakalářské studium v oboru malba pod vedením akad. mal. Jany Bitnerové v technice street art, kterému se věnuje do současnosti. Diplomovou práci v oboru prostorová tvorba / nová média úspěšně obhájil pod vedením MgA. Pavly Scerankové Ph.D.  v roce 2013. V praktické části diplomové práce se věnoval dokumentární filmové tvorbě. Od téhož roku až do současnosti působí jako pedagog estetické výchovy na trutnovském gymnáziu, kde od roku 2016 je i kurátorem výstavního prostoru Galerie Dračí ulička. Pro studenty gymnázia i z výměnných zahraničních škol pravidelně organizuje výtvarné projekty a workshopy.  V Základní umělecké škole Trutnov vyučuje od roku 2016 výtvarnou tvorbu.

Nejúžasnější na animované tvorbě jsou její nekonečné možnosti. Na letošní účastníky  ANIMAČNÍ TVORBY čeká krom základního seznámení s historií a principem animace, práce s profesionální technikou a softwarem a především různé a netradiční typy animace. V lekcích zaměříme na techniky object, sand a silhouette animation.

Object animation je kouzelná technika, která nám pomůže rozpohybovat nejen běžné předměty. Sand animation pracuje, jak název napovídá, se sypkými materiály. Silhouette animation nepatří mezi nejrozšířenější animační techniky, za to ji řadíme mezi ty nejpoetičtější cesty, jak vyprávět animovaný příběh a jistě bude i skvělým průvodcem, cestou do fantazie.

Výsledky této dílny budou součástí videoprojekce jevištní performance v závěru festivalového týdne.

 


 

JAK SE PŘIHLÁSIT NA INTERNÍ ČÁST VÝTVARNÝCH LEKCÍ:

  • účastníci výtvarných technik festivalu mohou být zájemci z řad veřejnosti nebo žáci ZUŠ, kteří se chtějí blíže seznámit s vybranými výtvarnými technikami, předchozí zkušenosti jsou vítány, ale nejsou podmínkou pro účast
  • podmínkou pro zájemce je minimální věk 13 let a každodenní účast na všech lekcích
  • každý účastník bude v průběhu celého týdne spolupracovat se všemi lektory výtvarných dílen dle harmonogramu, který společně s dalšími informacemi zašleme přijatým účastníkům festivalu po uzávěrce přihlášek
  • kapacita výtvarných dílen je omezena na počet max. 12 účastníků, aby byl možný individuální přístup
  • o účasti rozhoduje datum přihlášení a zaplacení účastnického poplatku
  • předpokládáme samostatnost účastníků
  • uzávěrka přihlášek 15. června 2021 a uhrazení poplatku do 30. června 2021
  • vyplňte přihlášku a pošlete ji na dance.festival@seznam.cz

PŘIHLÁŠKA VÝTVARNÍCI

pdf prihlaska_vytvarnedilny_2021.pdf

ÚČASTNICKÝ POPLATEK: 4000 Kč (zahrnuje lekce u všech lektorů a výtvarný materiál na celý týden)

ČÍSLO ÚČTU: 180574641/0300 variabilní symbol - datum narození (ddmmrr), do zprávy pro příjemce uveďte svoje jméno

Nebude-li možné, aby festival z důvodu nařízení vlády v uvedeném termínu proběhl, bude vám vrácen účastnický poplatek v plné výši.

 

TĚŠÍME SE NA TEBE PŘI SPOLEČNÉM TVŮRČÍM PLYNUTÍ V RÁMCI LETOŠNÍHO ROČNÍKU!

 


 

ORGANIZÁTOŘI FESTIVALU

Blanka Matysková / ŽÁDOSTI O GRANTY, SMLOUVY

31.jpg

 

Kateřina Talavašková / KOMUNIKACE S LEKTORY, PROPAGACE, DRAMATURGIE

09.jpg

 

Jana Michaličková / KOMUNIKACE S ÚČASTNÍKY, PŘIHLÁŠKY, REGISTRACE

33.jpg

 

Petr Gondek / GRAFIK

43952762_10213030490338475_9152203475277316096_n.jpg