Elektronické zpracování hudby a zvuková tvorba

banner.jpg

 

Pro zvídavé a tvůrčí osobnosti, kterým počítač není nepřítelem, nýbrž pomocníkem, otevíráme nové studijní zaměření. Žáci se v rámci něj setkají s prací ve studiu, živým ozvučením, tvorbou hudebních klipů nebo vlastní tvorbou s využitím MIDI kláves či jiného nástroje. Po celou dobu jim bude k dispozici moderní vybavení a software od značek definujících standardy multimediálního průmyslu. 

 

Podstatou výuky není jen sezení u počítače. Jedná se především o práci na projektech s kvalitním výsledkem. Zázemí školy nabízí široké možnosti tvorby napříč žánry i obory. Na své si přijdou milovníci jazzu, popu, rocku, klasiky nebo elektronické či filmové hudby. Vedle spolupráce s hudebníky na ZUŠ Trutnov se nabízí také možnost realizovat multimediální projekty zahrnující i tanec nebo divadlo. 

Pro koho je zaměření určené? 

Studium je vhodné pro nové uchazeče se zájmem o vlastní hudební produkci nebo o technologii záznamu a zpracování zvuku obecně. Schopnost hrát na nějaký hudební nástroj nebo alespoň vytříbený hudební vkus (na žánru nezáleží) jsou u přijímacích zkoušek výhodou. Kdo však hru na nástroj neovládá, není z kola venku, žáci v rámci výuky získají průpravu ve hře na klavír, respektive na klávesy. Ty představují nezbytnou pomůcku každého hudebního producenta pro přetavení svých myšlenek do digitální podoby. Přihlásit se mohou také stávající žáci školy a rozšířit tak portfolio svých hudebních dovedností. Těšíme se na spolupráci s mladými kreativními lidmi! 

Chtěli byste vědět víc? 

Výuka bude zaměřena jednak na technicky správné natáčení a zpracování zvuku, jednak na rozvoj talentu, kreativity a hudebního cítění, jednak na správné řízení projektu, komunikaci a distribuci hotového díla. Probíhat bude formou teoretickou i praktickou přímo ve studiu. Součástí bude rovněž výuka hry na elektronické klávesové nástroje nezbytné pro tvorbu vlastních hudebních kompozic (tato součást není nutná pro žáky školy již studující hru na jiný nástroj, avšak rozhodně ji doporučujeme). Přestože budeme pracovat na projektech společných, každý dostane dostatek prostoru i pro seberealizaci. Žáci si tak najdou způsob práce, který jim bude vyhovovat. To se týká i žánru vlastní tvorby. 

Pracovat budeme v moderním digitálním ekosystému PreSonus StudioLive III, a to jak na úrovni hardwaru, tak softwaru. Mikrofonní výbava zahrnuje kousky renomovaných výrobců Rode, Shure a Sennheiser. K dispozici je počítač značky Apple. Využívaná mixážní konzole a editační programy budou žákům k dispozici pro vlastní tvorbu po dobu studia, bude však kladen dostatečný důraz na pochopení obecného konceptu hudební (post)produkce tak, aby nabyté zkušenosti byly žákům užitečné v budoucnosti i na platformách jiných, případně vlastních. 

Jakékoliv další vaše dotazy ke studiu vám zodpoví kolega Lukáš Červený (cerveny@zustrutnov.cz), garant a vyučující zvukové tvorby, také student AMU a ČVUT. Detailní informace o průběhu studia a přijímacího řízení jsou obsaženy v ŠVP školy a Kritériích pro přijímaní žáků. Vybrané kapitoly těchto dokumentů jsou ke stažení zde:

 

pdf ŠVP studijního zaměření EZHZT

pdf Kritéria studijního zaměření EZHZT

 

Vyplň přihlášku.