Vítejte na stránkách DANCE FESTIVAL TRUTNOV,
máme tu 8. ročník mezinárodního festivalu, kde se potkává tanec, hudba, nový cirkus a hlavně spousta tvůrčí energie, profesionálních lektorů a vás, účastníků. Letošní ročník je obohacen o několik novinek, které vás jistě potěší.
Zahájení celého festivalu bude netradičně probíhat již v neděli 19. srpna 2018 společným setkáním při koncertě LUNATRAKTORS, kde vám představíme letošní lektory a necháme se společně inspirovat hudbou.
Letos máme o jeden akrobatický workshop navíc a také nově přivítáme lektora Adama Raie, který obohatí lektorský tým o street dance. Od pondělí 20. 8. do neděle 26. 8. budou probíhat workshopy, při kterých bude postupně vznikat závěrečná performance, letos na téma PŘÍBĚH ŽIVOTA. Souběžně s tanečními lekcemi pro účastníky probíhají i jednorázové lekce pro veřejnost, na které srdečně zveme všechny zájemce.
pondělí 20. 8. 18:00 – 19:00 hod DANCE IN THE AIR/ Stéphanie N´Duhirahe - Švýcarsko
(tato lekce probíhá na jevišti UFFA a je zaměřena na základní průpravu pro závěsnou akrobacii na šálách, hrazdě a laně)
všechny ostatní lekce probíhají v ZUŠ Trutnov, Budova A, Školní 151, cena 60 minutové lekce 100 Kč
úterý 21. 8. 18:00 – 19:00 hod STREET DANCE a MICHAEL JACKSON STYLE/Adam Rai - ČR
(tato lekce pro zájemce o street dance je určena mírně pokročilým tanečníkům)
středa 22. 8. 18:00 – 19:00 hod STEP FLOW/Lunatraktors – VELKÁ BRITÁNIE
(hudebně - taneční workshop zaměřený na přirozenou muzikalitu těla a práci s ní)
NOVINKA PRO VEŘEJNOST:
pondělí 20. 8. – pátek 24. 8. vždy v čase 8:00 – 8:45 hod
YOGA MEETS CONTEMPORARY/Pavla Vařáková – ČR
(chcete se po ránu rozhýbat a naladit, přijďte si vyzkoušet pět na sebe navazujících lekcí propojující jógu a scénický tanec)
pondělí 20. 8. – pátek 24. 8. vždy v čase 19:00 – 19:45hod
PILATES/ Kateřina Blažková – ČR
(certifikovaná lektorka pilates techniky a výborná tanečnice vás v pěti navazujících lekcích provede systémem na posílení a protažení celého těla)
Cena lekcí yoga/pilates: 300 Kč/ 5 lekcí
Výhodný balíček lekcí yoga + pilates: 500 Kč/ 10 lekcí
Rezervace na e-mailu: dance.festival@seznam.cz (uveďte své jméno a vybranou lekci)
neděle 26. 8. od 17 hodin, Společenské centrum UFFO prezentace závěrečného představení pro veřejnost na téma PŘÍBĚH ŽIVOTA
ÚČASTNICKÝ POPLATEK
3 000 Kč účastnický poplatek za workshopy + 500 Kč poplatek za ubytování (ve vlastním spacáku v prostorách ZUŠ – k dispozici sociální zázemí, sprchy, kuchyňka)
ČÍSLO ÚČTU
180574641/0300
variabilní symbol - datum narození (ddmmrr), do zprávy pro příjemce uveďte svoje jméno
Festival není koncipován jako tábor, předpokládá se samostatnost přihlášených. Nezletilí účastníci jsou pod pedagogickým dohledem a dodržují domluvený režim.
PŘIHLÁŠKA DANCE FESTIVAL 2018
Podrobné informace včetně harmonogramu prvního dne a organizačních pokynů obdrží účastníci e-mailem po uzavření registrace. Každý z bloků je omezen počtem 16 a 16 účastníků, volitelné workshopy jsou v průměru pro 12 účastníků – naplní-li se kapacita, bude vám nabídnut blok-workshop, kde je volné místo.
Stéphanie N'Duhirahe je umělkyně a akrobatka pocházející ze Švýcarska. Zaměřuje se na vzdušnou akrobacii na šálách a především na vertikálním laně. Vystudovala cirkusovou školu v Québecu, jejím oborem byla vzdušná akrobacie se specializací na vertikální lano. Techniky vzdušné akrobacie učila děti i dospělé ve Švýcarsku (l'Ecole Rudolf Steiner, Geneva; L'Elastique citrique, Circus school of Nyon), Kanadě (l'Ecole de Cirque de Québec) a v současnosti kromě Cirqueonu učí v Praze i v Kulturním centru Mlejn. V roce 2009 společně s Morgane Widmer založily soubor Des Pieds Perchés. Jejich představení ( Foutaise, the weight of emptiness, Vejce vejci, Mute) byla uvedena v Itálii, v Kanadě, ve Francii a v České republice (na festivalu Cirk-UFF v Trutnově, Letní Letné, v KD Mlejn, v Alfredu ve dvoře v Praze, v Diodu v Jihlavě, atd..)
Již několik let účinkuje na mezinárodní scéně jako členka různých uměleckých skupin (např. Le Cirque du Soleil a Cirk Laputyka) na různých místech, jako například v Roundhouse (Londýn), v Národní opeře v Praze, na festivalu Pisteurs d’étoile (France), na Mezinárodním festivalu cirkusu v Riu de Janeiru (Brazílie).
V současné době spolupracuje s anglickou skupinou Collectif and then a s českou skupinou Cirkus Mlejn.
Na letošním festivalu bude vést v Bloku A workshop AKROBACIE, kde si zájemci vyzkouší principy a techniku důležitou pro zvládnutí akrobacie pozemní, párové i ve skupině.
Volitelný workshop DANCE IN THE AIR je zaměřen na závěsnou akrobacii na šálách a je určen především plnoletým zájemcům a toto jevištní umění.
Kateřina Blažková absolvovala v roce 2011 konzervatoř Duncan centre v Praze. Za svého studia byla vybrána na stáž v taneční skupině Déjá Donné/Rediscovering Concept, mezinárodní projekt v Německu, Čechách a Itálii. Jako interpret spolupracovala s Torsten Blume (Play Bauhaus, Dresden 2011), Markétou Kuttnerovou (Breath Control, divadlo Roxy-Basel 2014), Pavlou Vařákovou/Maiken Marlen Sundby (M!nd Yourself, galerie Art Represent, Londýn 2014). Je jedním ze zakládajících členů taneční skupiny EKS (Hon na lišku 2012, L/edge 2015, SHE 2016), která byla oceněna Cenou Jarmily Jeřábkové na mezinárodním Festivalu Nové Evropy (2015). Již druhým rokem vede projekt ZUŠ tančí s EKS, který je směřován převážně mladým talentům, umožňuje jim vyzkoušet různé tanečních techniky a setkávat se se zajímavými lektory z Čech i zahraničí. ZUŠ tvoří s EKS je nově vytvořený projekt zaměřený na tvorbu, jehož cílem je zapojit děti do tvůrčího procesu a naučit je přemýšlet o různých významech pohybového vyjádření. Vedle tvůrčích projektů se v současné době věnuje taneční pedagogice. Vedla workshop na festivalu Tanec, Tanec 2016 (Jablonec n./Nisou) a Dance Festival Trutnov 2016, 2017.
Od roku 2018 je Kateřina certifikovaný instruktor pilátes.
Její lekce v Bloku A DYNAMIC FLOW je kombinací principů současných technik, lekce jsou charakteristické dynamikou, překonáváním vlastních limitů a objevováním nových možností pohybu.
Volitelný workshop KONTAKT S EKS vede společně s Pavlou Vařákovou, tato lekce zaměřená na zkoumání vlastního pohybu při spolupráci s tělem partnera. Skrze pohybový materiál, který propojuje principy rovnováhy, stability, gravitace, “give and take”, koncentrace a kontroly, balancuje na hranici fyzických možností těla. Pavla a Kateřina jsou úžasnými průvodci na této cestě k podpoře druhého, odevzdání se a vzájemné důvěře nejen v pohybu, ale v průběhu celého procesu tvo ření.
Adam absolvoval taneční vzdělání v letech 2009 - 2013 na taneční konzervatoři Duncan Centre v oboru tanečně – hereckém. Zabývá se převážně stylem street dance a mezi jeho taneční a herecké zkoušenosti patří například spolupráce s Věrou Chytilovou, Sámerem Issou, Leonou „Qaša“ Kvasnicovou, taneční skupinou IF, Yemim AD, taneční skupinou VerTe Dance, taneční skupinou Dance 2XS a dalšími. Účinkoval při Českém Slavíkovi, Miss CZ, v České televizi, pro Adidas, Reebok, Desigual, Autosalon Škoda, Fiat, Wolksvagen a v mnoha pražských divadlech. Jako lektor se chlubí 9 lety praxe street dance po celé České republice. Získal mnohá ocenění Street dance i Electric Boogie- dvojnásobný mistr světa, mistr Evropy, trojnásobný mistr České republiky a v poppingu vítěz Dance Life Expo.
Při letošním festivalu povede v bloku B lekci HIP HOP a POPPING zaměřenou na tyto dvě streetové techniky a ve volitelném workshopu se můžete těšit na STREET DANCE a MICHAEL JACKSON style.
Získala své taneční vzdělání na konzervatoři Duncan centre v Praze. Po úspěšném absolutoriu (2011) se přestěhovala do Londýna, kde pokračovala ve studiu na London Contemporary Dance School a kde působila jako umělec na volné noze do roku 2015. Za studia nastudovala repertoár Sidi Larbi Cherkaoui a byla součástí projektu Tanec v obrazech v Českém Olympijském domě na OH v Londýně 2012/Petra Hauerová. Spolupracovala s Maiken Marlen Sundby ('Mind Yourself', Galerie Art Represent, Londýn). Dále na site specific performance Tantehorse: Psychomachia/Jana Vrána, divadelním festivalu KULT (2016). Choreografie L/edge, jejíž je spolecně s Ondřejem Krejčím autorkou, byla oceněna Cenou Jarmily Jeřábkové na mezinárodním Festivalu Nové Evropy (2015). Nyní spolupracuje s tanečním uskupením POCKetART na choreografii Plné sklady citů. Od roku 2016 se podílí na projektu ZUŠ tančí s EKS, který je směřován převážně mladým talentům, umožňuje jim vyzkoušet různé tanečních techniky a setkávat se se zajímavými lektory z Čech i zahraničí. 2018 vznikl nový projekt ZUŠ tvoří s EKS, který je zaměřený na tvorbu. Pavla působí jako taneční pedagog na ZUŠ B. Smetany v Litomyšli a vede Taneční pohybové výchovy pro předškolní děti. V tvorbě i v pedagogické praxi hledá propojení tance s principy jógy. Vyučovala na festivalu Tanec, tanec 2016 (Jablonec n./Nisou), Dance Festival Trutnov 2016, 2017.
DANCE THROUGH ASANA je spojení tance s principy jógy. Pohybový materiál využívá pozice z jógy (Asany) k nalezení organického, plynulého pohybu. Rozvíjí flexibilitu těla skrze extrémní pozice a posouvá hranice individuálních možností tanečníka.
Spolu s Kateřinou Blažkovou povede lekci KONTAKT S EKS jako volitelný workshop (info viz výše)
Carli Pochází z Velké Británie a je lektorkou, která se již sedmým rokem podílí na dramaturgii a vzniku performance DANCE FESTIVALU. Od roku 1981 začala studovat různé taneční styly jako Step, Balet,Modern dance, Jazz, Contemporary, Choreografii, Flamenco a Tango. V roce 2000 úspěšně odmaturovala na Brighton University a v roce 2001 získala angažmá pro evropské turné STOMP, kde s nimi vystupovala až do roku 2004. Po té se přestěhovala do Prahy kde spolupracovala s Project Wings, Dance2xs, Beatburger band, Dante Sevin, Gus Bembery, Cartonnage, JAD Company, Ondřej Havelka a jeho melody makers, Jiří Korn, Lucie Bílá...nejrůznější stage, eventy či zpěváci a umělci. Její styl je bez hranic. Je choreografkou, multifunkční tanečnicí, percussionistkou, klaunem, textařkou, moderátorkou.
Tento workshop bude probíhat ve spolupráci s vokalistou Clair Le Couteurem, který bude dílnu doprovázet hudebně. Carli a Clair tvoří hudební „broken folk“ duo LUNATRAKTORS.
Základy hry na kytaru získal u paní profesorky Marcely Kochové v Praze a dále se intenzivně věnoval flamencu, které ho učili Fernando Moreno v Jerez de la Frontera a Carlos Zarate, Arturo Ruiz, Rafael Gómez a Jorge "El Pisao" v Granadě. Studoval také tanec, pedagogiku a španělštinu. Dlouhodobě působí jako korepetitor na pražských tanečních konzervatořích a spolupracuje s hudebníky a tanečníky z nejrůznějších hudebních odvětví. Vytvořil také několik hudebních aranžmá pro divadlo, scénický tanec a rozhlas, ve kterých sám účinkoval, a vedl vlastní hudební skupiny Eshavira a Malý orchestr pro tango.
David zároveň v průběhu celého týdne povede KYTAROVÝ WORKSHOP pro zájemce.
Anna “Punchoja“ Štěpánová se snaží vzdorovat dělení houslistů na sólisty - klasiky a hráče v orchestrech. Chápe housle jako nástroj mnoha možností, použitelný v široké škále žánrů. Studovala na Konzervatoři Jaroslava Ježka u Davida Danela, Lukáše Kuty, Mária Illéše a dalších. Do světa flamenca poprvé vstoupila v roce 2011, kdy začala působit v rámci uskupení Magia del Flamenco pod vedením Miroslava Žáry. V roce 2014 se přidala k Davidovi s Jurajem a vzniklo flamencové trio. Anna v kapele ztělesňuje “fusión”: už proto, že housle nejsou ve flamencu vyloženě typickým nástrojem. DS3F jí poskytuje velký prostor pro improvizaci; Anna vždy bez váhání následuje Davidovy avantgardní nápady a rozvádí je do netušených rozměrů.