Dance Festival Trutnov

dance_2024timeline.jpg

DANCE FESTIVAL TRUTNOV 2024

Je multižánrový projekt zaměřený na další rozvoj a vzdělávání v oblasti umění. Projekt je určen pro širokou veřejnost, amatérské či mírně až středně pokročilé zájemce o umění od věku 13 let (horní věková hranice není omezena)! Tento projekt je realizován v prostorách ZUŠ Trutnov a Společenského centra UFFO, které ve spolupráci se Studiem, z.s. tento festival úspěšně realizuje již 14 let.

V letošním XIV. ročníku můžete ochutnat dovednosti a poznatky hned z několika uměleckých odvětví od profesionálů ve svém oboru.

Dle vašich preferencí lze jednorázově vyzkoušet některou z nabízených podvečerních OPEN LEKCÍCH PRO VEŘEJNOST nebo se aktivně zapojit do celého tvůrčího procesu jako interní ÚČASTNÍK FESTIVALU.

B OPEN.png    B ikony.png

Můžete se těšit na tyto umělecké disciplíny:

TANEC A AKROBACIE (Linda Rančáková, Eliška Soukupová, Veronika Smolková, Adél Zoe)

VÝTVARNÝ ATELIÉR (Jiří Grus a Jan Erben).

ZPĚV A HUDEBNÍ TVORBA (Kateřina Beran a Václav Chalupský)

b1.png   b2.png   b3.png


Téma, kterým se necháme inspirovat při tvorbě festivalové performance, je MOJE MALÁ PLANETA (na motivy příběhu Antoina de Saint Exupéryho - Malý Princ).

Srdečně vás zveme na letošní ročník k nám do Trutnova!

JAK SE PŘIHLÁSIT

Je to jednoduché!

Máte-li zájem absolvovat celý intenzivní tvůrčí proces festivalu od pátku 16. do pátku 23. srpna 2024:

1) vyberte si jednu z nabízených uměleckých disciplín

TANEC A AKROBACIE / cena 4000 Kč nebo JAZZ S LINDOU / cena 1600 Kč

VÝTVARNÝ ATELIÉR / cena 5500 Kč

ZPĚV A HUDEBNÍ TVORBA / cena 4000 Kč 2) pošlete e-mail na dance.festival@seznam.cz

do předmětu e-mailu uveďte vybrané zaměření (TANEC A AKROBACIE, VÝTVARNÝ ATELIÉR, ZPĚV)

do zprávy pro příjemce JMÉNO A PŘÍJMENÍ, VĚK k 16. 8. 2024, ADRESA, TELEFON na sebe nebo zákonného zástupce a informaci, zda využijete možnost UBYTOVÁNÍ v prostorách ZUŠ (podrobnosti níže).

Zasláním e-mailu předběžně rezervujete své místo.

Odesláním SOUHLASÍTE s použitím osobních údajů (jméno, věk, telefon) pro účely festivalu v souladu s GDPR a zároveň POTVRZUJETE, že jste seznámení s podmínkami účasti (podrobnosti níže)

3) vyčkejte na potvrzení rezervace a pokyny k uhrazení účastnického poplatku ze strany organizátora (může to trvat 1-2 dny).

Závazné rezervace přijímáme od 29.4. do 15. 6. 2024 nebo do naplnění kapacity.

Počet míst na jednotlivé workshopy je velmi omezen, neváhejte tedy včas zarezervovat své místo.

Rezervace je platná až po uhrazení účastnického poplatku (veškeré informace obdržíte po zaslání e-mailu)!


VŠEOBECNÉ PODMÍNKY ÚČASTI FESTIVALU

· interní část festivalu je určena pro všechny zájemce o umění od věku 13 let se základními až středně pokročilými zkušenostmi ve zvoleném uměleckém oboru (horní věková hranice je neomezena, festivalu se účastní všechny věkové kategorie)

· přihlášení účastníci pracují v průběhu celého festivalu ve spolupráci s lektory na téma MOJE MALÁ PLANETA podle daného denního harmonogramu v průměru 6 – 7 hodin denně (harmonogram a pokyny k samotnému festivalu zašleme všem zaregistrovaným zájemcům po 15.6. 2024)

· účastník festivalu se zavazuje k absolvování všech lekcí v průběhu všech dnů festivalu ve vybraném uměleckém oboru – jednotlivé lekce na sebe navazují a směrují k prezentaci performance/výstavy, kde má každý účastník svou důležitou roli

· festival není koncipován jako tábor! Každý účastník si zajišťuje sám v průběhu festivalu jídlo a pitný režim na vlastní náklady a dle svých preferencí. Předpokládáme samostatnost a zodpovědné chování všech přihlášených účastníků! Všem do věku 18 let je v průběhu festivalu zajištěn pedagogický dohled a všichni, kdo využijí ubytování v ZUŠ zároveň dodržují předem stanovená pravidla chování a bezpečnosti.

 

UBYTOVÁNÍ

· poskytujeme prioritně pro mimo trutnovské účastníky, a to ve třídách ZUŠ ve vlastním spacáku

· k dispozici pro všechny ubytované jsou také sprchy a kuchyňka se základním nádobím (hrníčky, misky, talíře, příbory), varnou konvicí, mikrovlnou troubou, ledničkou

· pokud chcete využít možnost ubytování, uveďte tuto skutečnost při rezervaci místa v e-mailu

POPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ: 500 Kč (zahrnuje ubytování po celou dobu festivalu, možnost využít sprchy a kuchyňku v průběhu celého festivalu)

 

01.png

OPEN LEKCE
PRO VEŘEJNOST 

JEDNORÁZOVÉ LEKCE PRO VEŘEJNOST probíhají v průběhu festivalového týdne v podvečer dle aktuálního harmonogramu.

HARMONOGRAM LEKCÍ SRPEN 2024

neděle 18. srpna

18:30 – 20:00 hod ZÁVĚSNÁ AKROBACIE / Veronika Smolková, UFFO, cena 200 Kč

pondělí 19. srpna

18:30 – 19:15 hod LYRICAL JAZZ / Linda Rančáková, cena 100 Kč, UFFO

19:15 – 20:00 hod WAACKING / Eliška Soukupová, cena 100 Kč, UFFO

úterý 20. srpna

18:30 – 19:30 hod CONTEMPORARY EXPERIMENTAL / Adél Zoe, UFFO, cena 150 Kč

středa 21. srpna

18:30 – 20:00 hod ÚVOD DO KNIŽNÍ ILUSTRACE / Jiří Grus, ZUŠ Školní 151, cena 300 Kč

čtvrtek 22. srpna

18:30 – 20:00 hod PROSTOROVÁ TVORBA /Jan Erben, ZUŠ Školní 151, cena 300 Kč

pátek 23. srpna

16:30 hod festivalová performance a výstava na téma MOJE MALÁ PLANETA, UFFO, vstupné 150 Kč

 

Lekce jsou určené pro zájemce z řad veřejnosti bez omezení věku a předchozích uměleckých zkušeností. Tyto lekce na sebe nenavazují, zájemci si mohou jednorázově vyzkoušet zvolenou disciplínu/techniku dle stanoveného harmonogramu.

Na lekce je nutné přihlásit se předem, kapacita každé lekce je omezena!

JAK SE PŘIHLÁSIT:

e-mailem na dance.festival@seznam.cz

Do předmětu e-mailu uveďte vybranou lekci (datum), do zprávy pro příjemce jméno a příjmení, telefon pro případ, že by došlo k organizačním změnám. Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním těchto svých osobních údajů pro účely festivalu v souladu s GDPR.

 


 

ÚČASTNÍK CELÉHO FESTIVALU

b1.png   b2.png   b3.png

 


 

04.png

TANEC A AKROBACIE

TATO ČÁST FESTIVALU je určena pro zájemce o scénický tanec, waacking a akrobacii (párovou a závěsnou). Přihlášení účastníci se intenzivně ponoří do přípravy představení pod vedením profesionálních lektorů v průměru šest hodin denně během celého festivalu. Festivalová performance na téma MOJE MALÁ PLANETA bude prezentována na jevišti divadla UFFO v pátek 23. srpna 2024.

Účast na všech lekcích je po přihlášení závazná! Během těchto 8 dnů vzniká závěrečná performance a jednotlivé dny/lekce na sebe navazují.

Nezapomeňte se seznámit s podmínkami účasti v této sekci, odesláním e-mailu potvrzujete souhlas, že splňujete požadavky ze strany organizátora pro vaši účast na festivalu.

 

LEKTOŘI

Veronika Smolková / ZÁVĚSNÁ a PÁROVÁ AKROBACIE

veronika.png
Veronika Smolková je artistka, herečka a tanečnice. Vystudovala Katedru nonverbálního divadla na pražské HAMU. Během studia se seznámila s různými směry nonverbálního a fyzického divadla, přes pantomimu, klaunérii až po nový cirkus, kterému se rozhodla naplno věnovat. V rámci stáže Erasmus jela na rok studovat cirkus do Finska na Turku AcademyofAppliedSciences (obor circus in performingarts). Tam získala nejen technický základ pro různé cirkusové disciplíny, ale také pedagogickou praxi. Veronika již několik let pracuje jako lektorka závěsné a párové akrobacie v Cirqueonu, centru pro nový cirkus v Praze, a v KD Mlejn. Pro její tvorbu je typické propojování artistiky (především závěsné a párové akrobacie) s fyzickým divadlem do silných divadelních metafor. Veronika je zakládající členkou novocirkusového uskupení CollectiveMomentum (představení Pokoj, BorealNormosis). Dále působí v ryze ženském novocirkusovém uskupení Cirkus TeTy (Husí krky, Narušení, Voyerky), spolupracuje se skupinou FyzioArt (Hnízdo na nitkách, Poutníci po hvězdách), hraje v muzikálu Tarzan v Divadle Hybernia a v neposlední řadě rozvíjí projekt Forest Art společně s italskou harfenistkou Isabel Goller.

Veronika vás v průběhu festivalu provede lekcemi PÁROVÉ AKROBACIE, ve které se zaměří na techniku a základní i pokročilejší principy akrobacie, ale také na floor work a akrobatické prvky jako je stojka, hvězda, přemet, kotoul, převal atd. a posuneme do taneční roviny. V páru a ve skupině budeme pracovat na principech protiváhy a využívání partnera stejné váhy a výšky. Vybraní zájemci si rovněž vyzkouší ZÁVĚSNOU AKROBACII na šálách, hrazdě a s dalšími vybranými pomůckami.

 

 

Eliška Soukupová / WAACKING

eliška (2).jpg

 

Eliška Soukupová je tanečnice, moderátorka a vystudovaná herečka. Jako interpretka má za sebou zkušenosti v divadle (Na Zábradlí, Hybernia, ND Brno, Moravskoslezské div.Olomouc,...), je spoluautorkou divadelního představení Neobitchejné/í (Venuše ve Švehlovce), je jednou za tří zakladatelek dívčího punkového divadelního souboru MASO KRŮTÍ, choreografkou (soutěžní formace, módní přehlídky, divadlo v Českých Budějovicích,...), moderátorkou (rádio, živé akce, vernisáže, výstavy, přednášky), tanečnicí (vzdělává se, učí a zúčastňuje se tanečních lekcí i soutěží u nás i po světě). Její hybnou silou je kreativita a vášeň.

Na festivalu povede lekce streetového stylu WAACKING s přesahem do dalších jevištních odvětví. Jako lektorka vybízí každého tanečníka, aby si našel svou vlastní autenticitu a osobitý projev skrze pohyb a svůj projev sebevědomě uplatnil jak na jevišti, tak i ve svém osobním životě.

 

 

Linda Rančáková / LYRICAL MODERN JAZZ 

linda.png

Linda působí v ČR i mimo ni jako tanečnice, lektorka a choreografka. Získala několik stipendií na zahraničních stážích. Spolupracovala s mnoha zajímavými osobnostmi (Keira Knightley, Jason Clarke etc.), choreografy (Michael Rooney, Michael Nunn, William Trevitt, Mia Michaels, Kristian Cellini etc.)  a režiséry (Ridley Scott, Tarsem Singh, Wim Wenders, MI-ZO etc.). Vytvořila nespočet choreografií pro TV, alternativní projekty, divadla (Project S.O.U.L., Gaze Out, autorský projekt Comm.UNI.ty  a f.EMMA ve spolupráci s Vendulou Poznarovou a z nedávné doby např.  muzikál "Krysař", „1000 tváří Adiny Mandlové“ v MDMB, WERICH), reklamní spoty, videoklipy a filmy. V současné době připravuje další autorské představení "hos'T'el", dále "Sen noci svatojánské" na Shakespearovské slavnosti v Ostravě, "MARTA" a představení "Krajina 0" s režisérkou Adélou Stodolovou. Dlouhodobě spolupracuje s Losers new cirque company a dalšími umělci.

 Linda pracuje při svých lekcích na mnoha rovinách osobnosti tanečníka. Kromě práce se zemí se věnuje vnímání sebe sama v prostoru ale i interakci s ostatními. Součástí procesu je také změna dynamiky a navozování pocitů, využívá imaginaci účastníků, muzikalitu, emocionální rovinu každého interpreta. Klade důraz na pochopení a porozumění pohybu v kontextu s obsahem vybrané skladby. Osobitý projev každého jednotlivce a schopnost empatie jsou na lekcích velmi ceněny. Letos nově kromě základní lekce pro účastníky otevíráme speciální tréninky pro veřejnost CONTEMPORARY S LINDOU (každý den v čase 16:00 – 17:30 hodin). Lekce na sebe budou navazovat a zúčastnit se může kdokoliv, kdo časově nebo fyzicky nezvládne celý taneční trénink (7h denně), ale rád by se posunul ve svém tanečním a interpretačním projevu, a stal se též součástí představení na jevišti UFFA.

 

Adél Zoe / EXPERIMENTAL A CONTEMPORARY FUSION

zoe.jpg

Adéla Zoe je dvacetiletá umělkyně propojující tanec a performance s vizuální kulturou. Jejím cílem je dosáhnout v její tvorbě rozpadu pomyslných hranic mezi jednotlivými formami umění a šířit tak tanec za hranice tanečních komunit. Aktuálně tvoří pod taneční crew SiGfiQ, pod uměleckými uskupením A4, které je propojuje tanec a různé hudební oblasti. Má za sebou nespočet performancí v rámci projektů jako je (NO)SURRENDER, Zažít město jinak, Chaos Chomutov. Byla součástí představení Cage, videoklipů pro zpěvačku Aiko, skupinu I love you honey bunny, teaseru pro film studentů Famu či videa Sober ve zpracování taneční skupiny Roses fungující pod Vivid Dance Company. Na tanec nahlíží jako na prostředek, který nám umožňuje poznat do hloubky sami sebe, naše tělo a jeho fungování, emoce a pracovat s nimi.

EXPERIMENTAL je ani ne tak taneční styl jako spíš náhled na tanec a jeho pojetí, je pro mě jednou z nejupřímnějších forem tance, jelikož nemá pevně dané hranice, přesnou definici a je stále v procesu vývoje a tak je svým způsobem experimentální tanec to, co my sami experimentálním tancem nazveme a sám umělec / tanečník je průkopníkem, to on dává experimentálnímu tanci svou definici. Vše v experimentalu je založené na improvizaci a experimentální tanečník může mít základy v jakémkoliv tanečním stylu, i proto se s experimentálním tancem často můžeme setkat v podobě experimentálních sessionů, jamů, battlů jak v komunitách streetových tanečníků tak v komunitách jiných. Nejde úplně tak o techniku jako o experiment se svým vlastním tancem. Na lekcích se budeme věnovat tomu, jak najít svůj přirozený pohyb, jak s ním pracovat, jak ho tvarovat, zlepšovat, měnit, pomocí nejrůznějších experimentálních technik a konceptů, budeme se taky zaměřovat na vztah tanečníka k tanci, k hudbě, k tělu, k ostatním tanečníkům, jak s těmito elementy nakládat a pracovat, taky na práci s momentem a jak umět v improvizaci využít vše co se tanečník dosud naučil.

CONTEMPORARY FUSION je pro mě propojením mnoha elementů, je v něm svoboda a přesto řád, na všech lekcích mi jde především o autenticitu pohybu a práci s ní nejen v improvizaci, ale i v choreografiích a skupinách. Mimo to se budeme zaměřovat na muzikalitu, kreativitu, techniku, kvalitu pohybu a také individualitu každého tanečníka.

 

 

Kátika Talavašková / REŽIE, DRAMATURGIE FESTIVALU

kaika.png

Kátika je jednou z hlavních zakladatelek a organizátorek Dance festivalu Trutnov. Vystudovala taneční pedagogiku na konzervatoři TCP, Mediální a komunikační studia obor Jazyková a literární kultura na Pedagogické fakultě a stále se aktivně vzdělává nejen v oblasti tance formou tuzemských i zahraničních workshopů a stáží. Od roku 2001 se aktivně věnovala jako umělecký pedagog pořádání projektů, workshopů s českými i zahraničními lektory i vlastní autorské tvorbě. Kromě pravidelné výuky na ZUŠ, mezioborové spolupráce, se podílela na založení několika tanečních souborů (Troa, Truedance, SIX, YOU CAN DANCE, The MovingPoint, Dance Your Life), s nimiž se jako choreografka i interpretka pravidelně účastnila celostátních přehlídek scénického tance. Na jaře 2019 debutovala jako režisérka s jevištní performance PURE při mezinárodním festivale CirkUff a v letošním roce jí byla nabídnuta pozice koordinátorky v nově založené australsko-české pobočce CZIRKDIDZ, kde společně s Riki Morgan vytvořila představení HEART pro letošní ročník festivalu CirkUff.

REŽIE, DRAMATURGIE FESTIVALU ve spolupráci se všemi lektory vzniká finální představení MOJE MALÁ PLANETA.

 


PODMÍNKY ÚČASTI FESTIVALU

 • interní část festivalu je určena pro všechny zájemce o umění od věku 13 let se středně pokročilými tanečními zkušenostmi (žáci tanečních oborů ZUŠ, členové tanečních souborů, tanečníci)
 • přihlášení účastníci pracují v průběhu celého festivalu ve spolupráci s lektory na jevištní performance na téma MOJE MALÁ PLANETA v předem daném denním harmonogramu (ten bude zaslán přijatým účastníkům festivalu spolu s dalšími informacemi po uzávěrce závazných rezervací tedy po 15.6. 2024)
 • závaznou rezervací místa se účastník zavazuje k účasti na všech lekcích v průběhu všech dnů festivalu – jednotlivé lekce na sebe navazují a směrují k prezentaci performance, kde má každý účastník svou důležitou roli
 • účastníci se přihlašují na festival jako celek – nevolíte si jednotlivé techniky nebo lektory
 • předpokládáme samostatnost a zodpovědné chování všech přihlášených účastníků!!! Všem do věku 18 let je v průběhu festivalu zajištěn pedagogický dohled

ÚČASTNICKÝ POPLATEK TANEC A AKROBACIE PRO ROK 2024: 4 000 Kč

JAK SE PŘIHLÁSIT

 


 

03.png

VÝTVARNÝ ATELIÉR

Výtvarný ateliér je otevřený pro zájemce o nabízené techniky MALBA A KNIŽNÍ ILUSTRACE a PROSTOROVÁ TVORBA. Výtvarné workshopy probíhají ve dvou blocích – dopoledním (9- 12 hodin) a odpoledním (14 – 17 hodin) s pauzou na oběd. Výsledek lekcí bude doplňovat a spolutvořit scény závěrečné performance a část prací výtvarných lekcí bude prezentována formou výstavy. Účastníci výtvarných workshopů mohou být zájemci z řad veřejnosti nebo žáci ZUŠ. Přihlášený účastník se aktivně zapojuje do obou vybraných technik ateliéru. 

 

 

LEKTOŘI

Jiří Grus / MALBA A KNIŽNÍ ILUSTRACE

jiri.png

Jiří Grus je trutnovský rodák známý především jako ilustrátor, komiksový kreslíř a malíř. Absolvent klasické malby na pražské AVU  (prof. Z. Beran). Držitel několika komiksových cen Muriel za kresbu (Voleman, Ve stínu šumavských hvozdů, Drak nikdy nespí). Komiksové album Drak nikdy nespí vyšlo v r.2020 u francouzského   vydavatelství Casterman. Dvorní ilustrátor nakl. Karolinum. V rámci edice Modern Czech Classics vytvořil ilustrace k dílům B. Hrabala, L. Fukse, V. Vančury, J. Haška, J. R. Picka a dalších. Ilustrační práce pro Stínadelskou trilogii J. Foglara získala v r. 2022 cenu nakladatelství Albatros v kategorii pro děti a mládež. Žije a pracuje v Trutnově.

,MALBA A KNIŽNÍ ILUSTRACE - kurz zaměřený na klasické výtvarné disciplíny s důrazem kladeným na proces a výstavbu obrazového prostoru. Seznámíme se s postupy a možnostmi kresby a malby a jejich využití pro vizuální doprovod literárního textu či komiksu i východisky pro volnou tvorbu. Probereme rozbor textu, přípravu ilustrátora, význam skic a studií, možnosti pojetí ilustrace, storyboard, technologický proces při práci s barvami i praktické způsoby, jak měnit a prohlubovat vyznění kompozice v závislosti na použití např. detailu či zjednodušování forem.

 

Jan Erben / PROSTOROVÁ TVORBA

honza.png

Jan Erben je absolventem Gymnázium Trutnov (2004 - 2008). Následně vystudoval učitelství pro střední školy v aprobační kombinaci Výtvarná tvorba / Biologie na Pedagogické fakultě v Hradci Králové. V roce 2011 ukončil bakalářské studium v oboru malba pod vedením akad. mal. Jany Bitnerové v technice street art, kterému se věnuje do současnosti. Diplomovou práci v oboru prostorová tvorba / nová média úspěšně obhájil pod vedením MgA. Pavly Scerankové Ph.D. v roce 2013. V praktické části diplomové práce se věnoval dokumentární filmové tvorbě. Od téhož roku až do současnosti působí jako pedagog estetické výchovy na trutnovském gymnáziu, kde od roku 2016 je i kurátorem výstavního prostoru Galerie Dračí ulička. Pro studenty gymnázia i z výměnných zahraničních škol pravidelně organizuje výtvarné projekty a workshopy.  V Základní umělecké škole Trutnov vyučuje od roku 2016 výtvarnou tvorbu.

Lekce PROSTOROVÉ TVORBY seznámí účastníky se skulptivní / plastickou sochařskou tvorbou, tradičními i netradičními sochařskými materiály a postupy. Během kurzu si každý účastník projde tvůrčím procesem od návrhu až k realizaci vlastní sochy na společné téma. Výstupy z kurzu budou součástí krátkodobé výstavy, scénografie, popřípadě videoprojekce závěrečného vystoupení.

 

PODMÍNKY ÚČASTI FESTIVALU

 • účastníci výtvarných technik festivalu mohou být zájemci z řad veřejnosti nebo žáci ZUŠ, kteří se chtějí blíže seznámit či dále rozvíjet vybrané výtvarné techniky
 • předchozí zkušenosti jsou vítány, ale nejsou podmínkou pro účast
 • podmínkou pro zájemce je minimální věk 13 let a každodenní účast na všech lekcích!
 • každý účastník bude v průběhu celého týdne spolupracovat s oběma lektory výtvarných dílen dle harmonogramu, který společně s dalšími informacemi zašleme přijatým účastníkům festivalu po uzávěrce přihlášek, která je 15. 6. 2024
 • kapacita výtvarných dílen je omezena na počet max. 12 účastníků, aby byl možný individuální přístup
 • o účasti rozhoduje datum rezervace a zaplacení účastnického poplatku, neuhrazené rezervace budou stornovány a místo bude nabídnuto dalším zájemcům (pokyny k platbě a způsob uhrazení obdržíte po přihlášení e-mailem)

ÚČASTNICKÝ POPLATEK VÝTVARNÝ ATELIÉR: 5500 Kč
(zahrnuje lekce u obou lektorů a výtvarný materiál na celý týden, nezahrnuje jídlo a ubytování)

JAK SE PŘIHLÁSIT

 


 

02.png

ZPĚV A HUDEBNÍ TVORBA

V letošním ročníku již podruhé otevíráme možnost pro zájemce o ZPĚV A HUDEBNÍ TVORBU. Na tyto lekce se mohou přihlásit všichni zájemci se základními, mírně pokročilými či pokročilými dovednosti od věku 13 let (horní hranice není omezena). Věnovat se budou v průběhu celého týdne v průměru 3,5 hodin denně práci s hlasem, autorské tvorbě a jevištnímu projevu. Lekce budou probíhat v odpoledních hodinách.

 

LEKTOR

Kateřina Beran / ZPĚV A HUDEBNÍ TVORBA

katerina.png

Kateřina je umělkyně s velkým přesahem do mnoha žánrů. Krom toho, že je profesionální zpěvačka a herečka, přináší jako člověk na festival velkou dávku své spontánnosti a srdečnosti. Je to inspirativní a vřelá žena, která s vámi posdílí spousty zkušeností z vlastní tvorby a její prezentace. Své pěvecké vzdělání načerpala v Bambini Di Praga (od 6 - 9 let), dále v Dětské opeře Praha (od 9 -12 let), Kühnově dětském sboru (12-14 let) a poté studiem na Pražské konzervatoři v oboru hudebně dramatickém (15 - 19 let), díle v Soukromém studium klasického zpěvu u Jarmily Žilkové, v současné době je také externí zpěvačkou v Národním divadle v Praze. Kateřina skládá svou autorskou hudbu a její velký kredit spočívá nejen v jejím hlasovém fondu, ale zároveň dokáže účastníky připravit i na samotný jevištní výstup z pohledu scénického fungování na jevišti.

V lekcích ZPĚVU budeme pracovat nejen na hlasovém projevu, prohloubení techniky klasického zpěvu, ale také rezonanci, správném dýchání, držení těla a uvolnění do přirozeného pěveckého projevu. Součástí tohoto uměleckého zaměření bude i práce na autorských skladbách. V praxi si vyzkoušíme tvůrčí proces vzniku autorské skladby - od napsání textu, zhudebnění až po interpretaci. Nedílnou součástí pěvecké prezentace je také práce na jevištním projevu, která bude probíhat při společné lekci s tanečníky v druhé půlce týdne. Zpěváci budou nedílnou součástí festivalové performance.

 

 

LEKTOR

Václav Chalupský / HUDEBNÍ TVORBA

chalup.jpg

Václav Chalupský, na hudebním poli známý jako Chalupski, je jako skladatel a performer etablovanou osobností na poli emocionálně působivé hudby. S vášní pro vytváření hluboce sugestivních kompozic nabízí Chalupski svým posluchačům platformu pro zkoumání jejich vlastních emocionálních hlubin. Přestože má klasické vzdělání, čerpá inspiraci ze široké škály hudebních vlivů a nadále zkoumá hranice svého uměleckého vyjádření. Jeho osobitá hudební cesta tak propojuje živá vystoupení kompozic z jeho sólových alb, studiovou práci a kolaborace na projektech komerčního i uměleckého charakteru.

Tato lekce je nedílnou součástí lekcí zpěvu, kde na sebe budou vzájemně interagovat oba lektoři. Václav zajistí k vytvořeným autorským skladbám hudební složku, a v technickém studiu vás společně s Kateřinou provedou procesem nahrávání. Vyzkoušíte si práci s mikrofonem – ať už individuálně nebo ve skupině, dostanete know-how o tom, jak jako zpěvák postupovat při nahrávání a prezentaci své tvorby. Každý účastník si odveze nahrávky vytvořených skladeb.

 

 

PODMÍNKY ÚČASTI FESTIVALU

 • účastníci ZPĚVU A HUDEBNÍ TVORBY mohou být zájemci z řad veřejnosti nebo žáci ZUŠ se základními a středně pokročilými dovednosti, kteří se chtějí dále rozvíjet ve svém pěveckém projevu a vyzkoušet si proces vzniku autorské hudby
 • podmínkou pro zájemce je minimální věk 13 let (horní hranice je neomezena) a každodenní účast na všech lekcích v odpoledních hodinách (cca. 3,5 hodin denně)
 • každý účastník bude v průběhu celého týdne aktivně zapojen do přípravy závěrečné performance dle jeho individuálních možností a dispozic
 • kapacita je omezena na počet max. 12 účastníků, aby byl možný individuální přístup
 • o účasti rozhoduje datum přihlášení a zaplacení účastnického poplatku
 • předpokládáme samostatnost účastníků, festival není koncipován jako tábor!
 • uzávěrka přihlášek/rezervace 15. června 2024 po tomto datu posíláme všem přihlášeným aktuální harmonogram a organizační pokyny

ÚČASTNICKÝ POPLATEK: 4000 Kč 
(zahrnuje dopolední a odpolední lekce, podíl na přípravě představení a jeho realizaci, práci v nahrávacím studiu a možnost vytvořit nebo se podílet na autorské skladbě).
Poplatek nezahrnuje jídlo ani ubytování pro účastníky.

JAK SE PŘIHLÁSIT

 


 

ORGANIZÁTOŘI FESTIVALU

blanka s.png
Blanka Matysková / ZAJIŠTĚNÍ A ORGANIZACE FESTIVALU, PROJEKTOVÝ MANAŽER

katika s.png 
Kateřina Talavašková / REALIZACE FESTIVALU, PR, DRAMATURGIE FESTIVALU

klara.png
Klára Faltová / FINANČNÍ MANAŽER

karolina andrea.png

Karolína Čermáková a Andrea Vodseďálková / ORGANIZAČNÍ TÝM PŘI FESTIVALOVÉM TÝDNU 

ge s.png
Petr Gondek / GRAFIK, VA

 


 

JAK SE PŘIHLÁSIT

Je to jednoduché! Máte-li zájem absolvovat celý intenzivní tvůrčí proces festivalu od pátku 16. do pátku 23. srpna 2024:

1) vyberte si jednu z nabízených uměleckých disciplín
TANEC A AKROBACIE / cena 4000 Kč případně JAZZ S LINDOU / cena 1600 Kč
VÝTVARNÝ ATELIÉR / cena 5500 Kč
ZPĚV A HUDEBNÍ TVORBA / cena 4000 Kč

2) pošlete e-mail na dance.festival@seznam.cz
do předmětu e-mailu uveďte vybrané zaměření (TANEC A AKROBACIE, VÝTVARNÝ ATELIÉR, ZPĚV)
do zprávy pro příjemce JMÉNO A PŘÍJMENÍ, VĚK k 18. 8. 2023, ADRESA, TELEFON na sebe nebo zákonného zástupce a informaci, zda využijete možnost UBYTOVÁNÍ v prostorách ZUŠ (podrobnosti níže).
Zasláním e-mailu předběžně rezervujete své místo.
Odesláním SOUHLASÍTE s použitím osobních údajů (jméno, věk, telefon) pro účely festivalu v souladu s GDPR a zároveň POTVRZUJETE, že jste seznámení s podmínkami účasti (podrobnosti níže)

3) vyčkejte na potvrzení rezervace a pokyny k uhrazení účastnického poplatku ze strany organizátora (může to trvat 1-2 dny).
Závazné rezervace přijímáme do 15. 6. 2024 nebo do naplnění kapacity.
Počet míst na jednotlivé workshopy je velmi omezen, neváhejte tedy včas zarezervovat své místo.
Rezervace je platná až po uhrazení účastnického poplatku (veškeré informace obdržíte po zaslání e-mailu)!

VŠEOBECNÉ PODMÍNKY ÚČASTI FESTIVALU

 • interní část festivalu je určena pro všechny zájemce o umění od věku 13 let se základními až středně pokročilými zkušenostmi ve zvoleném uměleckém oboru (horní věková hranice je neomezena, festivalu se účastní všechny věkové kategorie)
 • přihlášení účastníci pracují v průběhu celého festivalu ve spolupráci s lektory na téma OKAMŽIKY podle daného denního harmonogramu v průměru 6 – 7 hodin denně (harmonogram a pokyny k samotnému festivalu zašleme všem zaregistrovaným zájemcům po 15.6. 2023)
 • účastník festivalu se zavazuje k absolvování všech lekcí v průběhu všech dnů festivalu ve vybraném uměleckém oboru – jednotlivé lekce na sebe navazují a směrují k prezentaci performance/výstavy, kde má každý účastník svou důležitou roli
 • festival není koncipován jako tábor! Každý účastník si zajišťuje sám v průběhu festivalu jídlo a pitný režim na vlastní náklady a dle svých preferencí. Předpokládáme samostatnost a zodpovědné chování všech přihlášených účastníků! Všem do věku 18 let je v průběhu festivalu zajištěn pedagogický dohled a všichni, kdo využijí ubytování v ZUŠ zároveň dodržují předem stanovená pravidla chování a bezpečnosti.

UBYTOVÁNÍ

 • poskytujeme prioritně pro mimo trutnovské účastníky, a to ve třídách ZUŠ ve vlastním spacáku
 • k dispozici pro všechny ubytované jsou také sprchy a kuchyňka se základním nádobím (hrníčky, misky, talíře, příbory), varnou konvicí, mikrovlnou troubou, ledničkou
 • pokud chcete využít možnost ubytování, uveďte tuto skutečnost při rezervaci místa v e-mailu

POPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ: 500 Kč (zahrnuje ubytování po celou dobu festivalu, možnost využít sprchy a kuchyňku v průběhu celého festivalu)

 


 

Archiv

Dance Festival Trutnov 2022
Dance Festival Trutnov 2021
Dance Festival Trutnov 2020
Dance Festival Trutnov 2019
Dance Festival Trutnov 2018