Dance Festival 2022

dance_2022_FIN_banner.jpg

 Srdečně zveme všechny příznivce umění na letošní XII. ročník multižánrového projektu DANCE FESTIVAL TRUTNOV 2022.

 Již 12 let se společně s mnoha milovníky umění setkáváme v prostorách trutnovské ZUŠky a Společenského centra UFFO, které ve spolupráci se z.s. Studio tento projekt organizuje.

 Hlavním záměrem festivalu je nabídnout široké veřejnosti a amatérským umělcům možnost, aby rozšířili své dovednosti a obzory ve vybraných uměleckých oblastech s profesionálními lektory z oblasti tance, divadla, novocirkusových disciplín a vybraných výtvarných technik.

 Festivalu se může zúčastnit jakýkoliv zájemce z řad veřejnosti se základními či mírně pokročilými dovednostmi z vybrané umělecké disciplíny a to dvěma způsoby:

 1. INTERNÍ ČÁST FESTIVALU – je určena pro všechny, kdo se chtějí intenzivně ponořit do vybraných uměleckých aktivit pod vedením profesionálních lektorů v průměru šest hodin denně během celého festivalu od 8. do 15. července 2022. Přihlášení účastníci či jejich dílo budou součástí závěrečného představení letos na téma Ukradený čas v divadle UFFO v pátek 15. července od 16:30 hodin. Účast na všech lekcích je po přihlášení závazná. Během těchto 8 dnů vzniká závěrečná performance a jednotlivé dny/lekce na sebe navazují.
 2. JEDNORÁZOVÉ LEKCE PRO VEŘEJNOST – v průběhu festivalu budou probíhat otevřené lekce pro zájemce z řad veřejnosti. Tyto lekce na sebe nenavazují, zájemci si mohou jednorázově vyzkoušet zvolenou disciplínu/techniku dle stanoveného harmonogramu. Na lekce je nutné přihlásit se předem, kapacita každé lekce je omezena.

 

JAK SE NA FESTIVAL PŘIHLÁSIT DO INTERNÍ ČÁSTI?

Je to jednoduché – pokud ses rozhodl/a absolvovat celý intenzivní tvůrčí proces festivalu, je ti více než 13 let, a máš za sebou alespoň základní zkušenosti v oblasti scénického či výtvarného umění, pak si níže přečti podmínky účasti, seznam se, s jakými lektory budeš letos spolupracovat, vyplň nejpozději do 15. 6. 2022 závaznou rezervaci (nejlépe však obratem, kapacita interní části je omezena), a vyčkej na potvrzení ze strany organizátorů.

JAK SE ÚČASTNIT OPEN LEKCÍ PRO VEŘEJNOST?

 Na open lekce poro veřejnost se přihlásíš e-mailem na dance.festival@seznam.cz, kam uvedeš svoje jméno a příjmení a vybranou lekci. Harmonogram lekcí bude uveřejněn na konci května 2022

 

Harmonogram open lekcí:

sobota 9. července DIVADLO/ Kateřina Beran – ZUŠ, Divadýlko Trdýlko
Zajímá vás divadelní tvorba? Chtěli jste si vždycky vyzkoušet jaké to je stát na jevišti, umět se na něm pohybovat, projevit se svobodně nahlas nebo potichu podle toho, jaký charakter zrovna chcete vyjádřit? Budeme si tvořivě hrát s možnostmi autorského divadelního projevu.

neděle 10. července ZÁKLADY ZÁVĚSNÉ AKROBACIE/ Veronika Smolková - UFFO
Lekce probíhá na jevišti UFFA. Potřebujete přiléhavé oblečení – triko s delším rukávem a dlouhé legíny. Lekce je určena jak úplným začátečníkům, tak i těm, kdo jste si již v předchozích ročnících festivalu závěsnou akrobacii vyzkoušeli. Během lekce zažijete klasický trénink akrobata – rozcvičení a zahřátí, protažení a práci na vybraných závěsných bodech.

pondělí 11. července AUTHENTIC YOU/ Kátika Talavašková – ZUŠ, Školní 151, přízemí vlevo
Autentický projev, plné propojení s tělem a vyjádření toho, kým jsem. Tato lekce je určena všem, kdo se chtějí na chvíli úplně zastavit ve svých myšlenkách, a přepnout do moudrosti svého těla. Uvolníme, rozpohybujeme a poté tvořivě roztančíme naši energii. Výsledkem lekce bude také zjištění, jaký způsob a druh pohybu je ti pro daný moment nejbližší, aby ses dostala do své rovnováhy.

úterý 12. července LYRICAL MODERN JAZZ/ Linda Rančáková – ZUŠ, Školní 151, přízemí vlevo
Tato lekce je určena všem milovníkům scénického tance. Klade důraz na pochopení a porozumění pohybu v kontextu s obsahem skladby. Využijeme jazzovou techniky i vlastní natur tanečníků. Osobitý projev a schopnost empatie jsou na lekcích velmi ceněny. Neváhejte a přijďte se tanečně projevit!

středa 13. července WAACKING/Eliška Soukupová – ZUŠ, Školní 151, přízemí vlevo
Streetového stylu WAACKING se můžete dotknout v této dynamické lekci plné ženského tanečního projevu. Kromě této techniky využívá lektorka prolnutí i do dalších jevištních odvětví, a vybízí každého tanečníka, aby si našel svou vlastní autenticitu a osobitý projev skrze pohyb a projev na jevišti.

čtvrtek 14. července VÝTVARNÝ ATELIÉR/ Jiří Grus a Jan Erben – ZUŠ, Školní 151, 2. patro
Pro všechny milovníky výtvarného umění je připravena kombinované lekce, ve které si zájemci vyzkouší pod vedením akademického malíře Jiřího Gruse kreslířské techniky portrétu, a poté aplikují kombinovanou výtvarnou techniku, která dílo posune do nového rozměru související s tématem letošního festivalu. Lekce je určena pro úplné začátečníky i mírně pokročilé umělce. S sebou oblečení, které si můžete při tvorbě ušpinit a dostatek tekutin pro váš osobní komfort.

 

Všechny taneční lekce probíhají v čase 18:30 – 19:30 hodin.

Výtvarný ateliér v čase 18:30 – 20:30 hodin.

Na jednotlivé lekce je nutné přihlásit se předem na dance.festival@seznam.cz.
Do e-mailu uveďte svoje jméno a příjmení, vybranou lekci a telefon.
Cena taneční lekce: 100 Kč, cena výtvarné lekce: 200 Kč – platí se na místě v hotovosti.

 


 

INTERNÍ ČÁST FESTIVALU PRO TANEČNÍKY

  V letošním roce se opět zaměříme nejen na scénický tanec, ale rozvineme dovednosti v oblasti novocikrusových disciplín, divadla a autentického projevu každého účastníka sólově, v páru či ve skupině. Přivítáme v letošním týmu výjimečnou lektorku Lindu Rančákovou. Účastníci se letos budou přihlašovat do dvou skupin podle své věkové kategorie. Kapacita je vždy 18 účastníků pro každou věkovou skupinu.

 

Veronika Smolková / ZÁVĚSNÁ a PÁROVÁ AKROBACIE

2.png


Veronika Smolková je artistka, herečka a tanečnice. Vystudovala Katedru nonverbálního divadla na pražské HAMU. Během studia se seznámila s různými směry nonverbálního a fyzického divadla, přes pantomimu, klaunérii až po nový cirkus, kterému se rozhodla naplno věnovat. V rámci stáže Erasmus jela na rok studovat cirkus do Finska na Turku AcademyofAppliedSciences (obor circus in performingarts). Tam získala nejen technický základ pro různé cirkusové disciplíny, ale také pedagogickou praxi. Veronika již několik let pracuje jako lektorka závěsné a párové akrobacie v Cirqueonu, centru pro nový cirkus v Praze, a v KD Mlejn. Pro její tvorbu je typické propojování artistiky (především závěsné a párové akrobacie) s fyzickým divadlem do silných divadelních metafor. Veronika je zakládající členkou novocirkusového uskupení CollectiveMomentum (představení Pokoj, BorealNormosis). Dále působí v ryze ženském novocirkusovém uskupení Cirkus TeTy (Husí krky, Narušení, Voyerky), spolupracuje se skupinou FyzioArt (Hnízdo na nitkách, Poutníci po hvězdách), hraje v muzikálu Tarzan v Divadle Hybernia a v neposlední řadě rozvíjí projekt Forest Art společně s italskou harfenistkou Isabel Goller.

Učí zde ZÁVĚSNOU AKROBACII na šálách a hrazdě a PÁROVOU AKROBACII, ve které se zaměří na techniku a základní i pokročilejší principy akrobacie, ale také na floor work a tanečně akrobatické prvky. Odrazíme se od technických prvků jako je stojka, hvězda, přemet, kotoul, převal atd. a posuneme tyto pohyby do taneční roviny. V páru a ve skupině budeme pracovat na principech protiváhy a využívání partnera stejné váhy a výšky.

 

Eliška Soukupová / WAACKING a AUTORSKÁ DIVADELNÍ TVORBA

4.png


Eliška Soukupová je tanečnice, moderátorka a vystudovaná herečka. Jako interpretka má za sebou zkušenosti v divadle (Na Zábradlí, Hybernia, ND Brno, Moravskoslezské div.Olomouc,...), je spoluautorkou divadelního představení Neobitchejné/í (Venuše ve Švehlovce), je jednou za tří zakladatelek dívčího punkového divadelního souboru MASO KRŮTÍ, choreografkou (soutěžní formace, módní přehlídky, divadlo v Českých Budějovicích,...), moderátorkou (rádio, živé akce, vernisáže, výstavy, přednášky), tanečnicí (vzdělává se, učí a zúčastňuje se tanečních lekcí i soutěží u nás i po světě). Její hybnou silou je kreativita a vášeň.

Na festivalu povede lekce streetového stylu WAACKING, kde kromě této techniky využívá prolnutí i do dalších jevištních odvětví, a vybízí každého tanečníka, aby si našel svou vlastní autenticitu a osobitý projev skrze pohyb a projev na jevišti. Dále spolu s Kateřinou Beran povede pohybově-hereckou dílnu AUTORSKÁ DIVADELNÍ TVORBA.

 

Linda Rančáková / LYRICAL MODERN JAZZ a CONTEMPORARY

3.png


Linda působí v ČR i mimo ni jako tanečnice, lektorka a choreografka. Získala několik stipendií na zahraničních stážích. Spolupracovala s mnoha zajímavými osobnostmi (Keira Knightley, Jason Clarke etc.), choreografy (Michael Rooney, Michael Nunn, William Trevitt, Mia Michaels, Kristian Cellini etc.)  a režiséry (Ridley Scott, Tarsem Singh, Wim Wenders, MI-ZO etc.). Vytvořila nespočet choreografií pro TV, alternativní projekty, divadla (Project S.O.U.L., Gaze Out, autorský projekt Comm.UNI.ty  a f.EMMA ve spolupráci s Vendulou Poznarovou a z nedávné doby např.  muzikál "Krysař", „1000 tváří Adiny Mandlové“ v MDMB, WERICH), reklamní spoty, videoklipy a filmy. V současné době připravuje další autorské představení "hos'T'el", dále "Sen noci svatojánské" na Shakespearovské slavnosti v Ostravě, "MARTA" a představení "Krajina 0" s režisérkou Adélou Stodolovou. Dlouhodobě spolupracuje s Losers new cirque company a dalšími umělci.

Lekce CONTEMPORARY zahrnuje práci se zemí, pohyb po prostoru a interakci s ostatními. Součástí procesu je také změna dynamiky a navozování pocitů, využívá imaginaci účastníků, muzikalitu, emocionální rovinu každého interpreta. LYRICAL MODERN JAZZ klade důraz na pochopení a porozumění pohybu v kontextu s obsahem skladby. Využití jazzové techniky i vlastní natur tanečníků. Osobitý projev a schopnost empatie jsou na lekcích velmi ceněny. Choreografie, která vznikne, využívá potenciál vybrané skladby nebo má určitý příběh. V tanci je důležitý způsob sdělení skrze osobitost každého interpreta.

 

Kátika Talavašková/ AUTHENTIC YOU, REŽIE a DRAMATURGIE FESTIVALU

1.png


Kátika je jednou z hlavních zakladatelek a organizátorek Dance festivalu Trutnov. Vystudovala taneční pedagogiku na konzervatoři TCP, Mediální a komunikační studia obor Jazyková a literární kultura na Pedagogické fakultě a stále se aktivně vzdělává nejen v oblasti tance formou tuzemských i zahraničních workshopů a stáží. Od roku 2001 se aktivně věnovala jako umělecký pedagog pořádání projektů, workshopů s českými i zahraničními lektory i vlastní autorské tvorbě. Kromě pravidelné výuky na ZUŠ, mezioborové spolupráce, se podílela na založení několika tanečních souborů (Troa, Truedance, SIX, YOU CAN DANCE, MovingPoint), s nimiž se jako choreografka i interpretka pravidelně účastnila celostátních přehlídek scénického tance. Na jaře 2019 debutovala jako režisérka s jevištní performance PURE při mezinárodním festivale Cirkuff 2019. Nyní pracuje na vlastních uměleckých a vzdělávacích projektech jako inspirátor a průvodce pro Vědomé prožívání sebe a svého těla. Tanec je pro ni nástrojem, díky kterému můžeme objevit skrytá zákoutí vlastní osobnosti, a otevřít tak dveře do světů, kde nalezneme to Opravdové v sobě.

AUTHENTIC YOU je způsob, jakým se skrze již získané taneční zkušenosti přiblíží každý účastník svému osobitému tanečnímu projevu. Stěžejní technikou je contemporary a jazz dance. Lekce budou otvírat osobní pole kreativity a zároveň spontánní spolupráci ve dvojicích i skupině. Interpret projde skrze tvůrčí proces, ve kterém si zvědomí důležitost svého jedinečného projevu a zároveň přesah, který vzniká díky spolupráci se všemi ostatními.

REŽIE, DRAMATURGIE FESTIVALU ve spolupráci se všemi lektory vzniká pod vedením Kátiky finální představení UKRADENÝ ČAS.

 


 

PODMÍNKY ÚČASTI NA INTERNÍ TANEČNÍ ČÁSTI FESTIVALU

 • interní část festivalu je určena pro všechny zájemce o scénické taneční umění od věku 13 let se středně pokročilými tanečními zkušenostmi (žáci tanečních oborů ZUŠ, členové tanečních souborů, tanečníci)
 • přihlášení účastníci pracují v průběhu celého festivalu ve spolupráci s lektory na jevištní performance na téma Ukradený čas v předem daném denním harmonogramu (ten bude zaslán přijatým účastníkům festivalu spolu s dalšími informacemi po uzávěrce závazných rezervací tedy po 15.6. 2022)
 • závaznou rezervací místa se účastník zavazuje k účasti na všech lekcích v průběhu všech dnů festivalu – jednotlivé lekce na sebe navazují a směrují k prezentaci performance, kde má každý účastník svou důležitou roli
 • účastníci jsou v letošním ročníku rozděleni podle věkové kategorie do dvou skupin – skupina 13 – 16 let a skupina 17 let a více – nevolíte si jednotlivé techniky nebo lektory, festival je koncipován tak, aby všichni účastníci prošli většinu technik s letošními lektory, zároveň však letos zohledníme i pokročilost účastníků s ohledem na jejich věk 
 • předpokládáme samostatnost a zodpovědné chování všech přihlášených účastníků!!! Všem do věku 18 let je v průběhu festivalu zajištěn pedagogický dohled.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK PRO ROK 2022: 4 000 Kč 

Je možné využít  ubytování pro mimo-trutnovské účastníky a to ve třídách ZUŠ ve vlastním spacáku za poplatek 500 Kč (zahrnuje ubytování, možnost využít sprchy a kuchyňku v průběhu celého festivalu). Tuto skutečnost prosím uveďte při rezervaci místa.

 • Vyplňte závaznou rezervaci své věkové kategorie (věk se vypočítává k začátku festivalu tedy k 8. 7. 2022) a vyčkejte na potvrzovací e-mail, ve kterém obdržíte pokyny k platbě (ujistěte se, že opravdu zadáváte správný formát e-mailu)
 • uhraďte účastnický poplatek 
 • uzávěrka závazných rezervací je 15. června 2022 (doporučujeme si své místo zarezervovat obratem a uhradit platbu, kapacita festivalu je omezená, o vašem přihlášení rozhoduje včasná rezervace a uhrazení poplatku)

 

ZÁVAZNÁ REZERVACE TANEC 13 – 16 let 

ZÁVAZNÁ REZERVACE TANEC 17 let a více

 


 

INTERNÍ ČÁST FESTIVALU PRO ZÁJEMCE O VÝTVARNÉ TECHNIKY

Letošní festival bude obohacen o další výtvarné techniky, které budou probíhat souběžně s tanečními workshopy a to ve dvou blocích – dopoledním a odpoledním s pauzou na oběd. Výsledek lekcí bude doplňovat a spolutvořit scény závěrečné performance a část prací výtvarných lekcí bude prezentována formou výstavy. Účastníci výtvarných workshopů mohou být zájemci z řad veřejnosti.

 

Lektoři výtvarných dílen

Jiří Grus/ VÝTVARNÝ ATELIÉR – KRESBA a MALBA

6.png


Jiří Grus je český malíř a komiksový kreslíř a scenárista. Vzdělání získal na Akademii výtvarných umění v ateliéru klasické malby Zdeňka Berana. Ačkoliv také maluje, tak věhlas získal především skrze svou komiksovou tvorbu. Jako autor se projevil již roku 1991 v slovenském komiksovém magazínu Bublinky, jeho první komiksové album bylo Nitro těžkne s glycerínem, na kterém spolupracoval se scenáristou Štěpánem Kopřivou, a znamenitý ohlas získala jeho autorská série Voleman (od roku 2007, dosud čtyři díly). Za Nitro získal Grus v roce 2007 českou cenu Muriel.

 Na festivale povede lekce PROCES VZNIKU OBRAZU, CESTA K OBRAZU, kde společně s účastníky bude postupovat od základních skic, studií k definitivnímu obrazu provedeném na plátně olejem či akrylem. Budou se zabývat tím, co je to představa, co je to vizuální paměť a jak ji rozvíjet. Jak představa vzniká, jak s ní pracovat v závislosti na studiu reality či živého modelu a jak to uchopit technicky tak, aby proces byl přirozený a přímočarý.

 

Jan Erben / ANIMAČNÍ A VIZUÁLNÍ TVORBA

7.png


Jan Erben je absolventem Gymnázium Trutnov (2004 - 2008). Následně vystudoval učitelství pro střední školy v aprobační kombinaci Výtvarná tvorba / Biologie na Pedagogické fakultě v Hradci Králové. V roce 2011 ukončil bakalářské studium v oboru malba pod vedením akad. mal. Jany Bitnerové v technice street art, kterému se věnuje do současnosti. Diplomovou práci v oboru prostorová tvorba / nová média úspěšně obhájil pod vedením MgA. Pavly Scerankové Ph.D. v roce 2013. V praktické části diplomové práce se věnoval dokumentární filmové tvorbě. Od téhož roku až do současnosti působí jako pedagog estetické výchovy na trutnovském gymnáziu, kde od roku 2016 je i kurátorem výstavního prostoru Galerie Dračí ulička. Pro studenty gymnázia i z výměnných zahraničních škol pravidelně organizuje výtvarné projekty a workshopy.  V Základní umělecké škole Trutnov vyučuje od roku 2016 výtvarnou tvorbu.

Lekce ANIMAČNÍ A VIZUÁLNÍ TVORBY jsou zaměřeny na prostorovou tvorbu, práci s tradičním i netradičním sochařským materiálem a na možnosti, jak objekty oživit pomocí animace. Výstupy z kurzu budou součástí krátkodobé výstavy, scény a videoprojekce závěrečného tanečního vystoupení.

 


 

JAK SE PŘIHLÁSIT NA INTERNÍ ČÁST VÝTVARNÝCH LEKCÍ:

 • účastníci výtvarných technik festivalu mohou být zájemci z řad veřejnosti nebo žáci ZUŠ, kteří se chtějí blíže seznámit s vybranými výtvarnými technikami, předchozí zkušenosti jsou vítány, ale nejsou podmínkou pro účast
 • podmínkou pro zájemce je minimální věk 13 let (věk se počítá k 8. 7. 2022) a každodenní účast na všech lekcích
 • každý účastník bude v průběhu celého týdne spolupracovat s oběma lektory výtvarných dílen dle harmonogramu, který společně s dalšími informacemi zašleme přijatým účastníkům festivalu po uzávěrce
 • kapacita výtvarných dílen je omezena na počet max. 12 účastníků, aby byl možný individuální přístup
 • o účasti rozhoduje včasná rezervace a kapacita dílen, včasné uhrazení účastnického poplatku
 • předpokládáme samostatnost účastníků
 • uzávěrka přihlášek 15. června 2022 a uhrazení poplatku nejpozději do 30. června 2022
 • vyplňte závaznou rezervaci a obdržíte podklady k platbě, v druhé polovině června také podrobnější informace k harmonogramu a organizační pokyny

ÚČASTNICKÝ POPLATEK: 5 000 Kč (zahrnuje lekce u obou lektorů a výtvarný materiál na celý týden) 

 

ZÁVAZNÁ REZERVACE VÝTVARNÍCI

 


 

INTERNÍ ČÁST FESTIVALU PRO ZÁJEMCE O DIVADLO

V letošním ročníku nově otevíráme možnost specializace na dramatický projev. Lekce budou probíhat ve dvou blocích, a to dopoledním a odpoledním s pauzou na oběd. Součástí lekcí bude spolupráce s tanečníky, aby mohlo vzniknout v závěru festivalu společné představení na zvolené téma Ukradený čas.

 

Lektorka divadelních lekcí:

Kateřina Beran/ DIVADELNÍ TVŮRČÍ DÍLNA

5.png


Kateřina je umělkyně s širokým přesahem – kromě herectví se ve svém profesním životě věnovala psaní operní kritiky, tvůrčímu psaní, klasickému zpěvu, ale také józe. Na Pražské konzervatoři vystudovala obor Hudebně dramatický. Účinkovala v několika televizních pořadech (Kriminálka Anděl, Zázraky života, Vyprávěj), hostovala v Národním divadle a spolu s Eliškou Soukupovou je členkou souboru Maso Krůtí.

DIVADELNÍ TVŮRČÍ DÍLNA propojí herecká cvičení a práci na jevišti s letošním tématem festivalu. Kromě základních technik se postupně účastníci dostanou k přirozenému pohybu, správné jevištní mluvě a celkovému uvolnění v dané roli. Lekce jsou směřovány k nalezení inspirujících stránek daného jedince. Během tvůrčího procesu se budou účastníci soustředit na to, aby se na jevišti cítili jistě a dokázali reagovat na dění kolem něho. Velkou část lekcí tvoří improvizace a vedená improvizace. Herec se tak stává i autorem a má větší svobodu v projevu. 

 


 

JAK SE PŘIHLÁSIT NA INTERNÍ ČÁST DIVADELNÍCH LEKCÍ:

 • účastníci divadelních lekcí festivalu mohou být zájemci z řad veřejnosti nebo žáci ZUŠ, kteří se chtějí blíže seznámit s dramatickým jevištním projevem, předchozí zkušenosti jsou vítány
 • podmínkou pro zájemce je minimální věk 13 let (počítá se k 8. 7. 2022) a každodenní účast na všech lekcích – dopolední a odpolední blok (cca. 5 hodin denně s pauzou na oběd)
 • každý účastník bude v průběhu celého týdne aktivně zapojen do přípravy závěrečné performance dle jeho individuálních možností a dispozic
 • kapacita divadelních dílen je omezena na počet max. 10 účastníků, aby byl možný individuální přístup
 • o účasti rozhoduje včasná rezervace, kapacita dílny a zaplacení účastnického poplatku
 • předpokládáme samostatnost účastníků
 • uzávěrka přihlášek/rezervace 15. června 2022 a uhrazení poplatku nejpozději do 30. června 2022

ÚČASTNICKÝ POPLATEK PRO ROK 2022: 3 500 Kč 

Je možné využít ubytování pro mimo-trutnovské účastníky, a to ve třídách ZUŠ ve vlastním spacáku za poplatek 500 Kč (zahrnuje ubytování, možnost využít sprchy a kuchyňku v průběhu celého festivalu). Tuto skutečnost prosím uveďte při rezervaci místa.

 

ZÁVAZNÁ REZERVACE DIVADLO

 

 


 

ORGANIZÁTOŘI FESTIVALU

Blanka Matysková / ŽÁDOSTI O GRANTY, SMLOUVY

10.png

 

Kateřina Talavašková / KOMUNIKACE S LEKTORY, PROPAGACE, DRAMATURGIE

11.png

 

Jana Michaličková / KOMUNIKACE S ÚČASTNÍKY, PŘIHLÁŠKY, REGISTRACE

9.png

 

Petr Gondek / GRAFIK

8.png

 


 

Archiv

Dance Festival Trutnov 2021
Dance Festival Trutnov 2020
Dance Festival Trutnov 2019
Dance Festival Trutnov 2018